4 przykłady, że tabletki antykoncepcyjne to świetne rozwiązanie dla aktywnych kobiet

4 przykłady, że tabletki antykoncepcyjne to świetne rozwiązanie dla aktywnych kobiet

Doustna antykoncepcja hormonalna to dobra metoda zapobiegania nieplanowanej w danym momencie ciąży dla wielu kobiet. Oprócz działania antykoncepcyjnego, ma również szereg właściwości pozaantykoncepcyjnych. Zwłaszcza kobiety, które prowadzą aktywny styl życia, mogą znaleźć wiele dodatkowych zalet tabletek.

Bóle miesiączkowe nie są już przeszkodą w codziennym funkcjonowaniu

Niektóre kobiety cierpią na tak silne bóle miesiączkowe, że utrudniają one im normalne funkcjonowanie. Czasem wiąże się to nawet z koniecznością zostawania w łóżku w czasie największego nasilenia tych bóli, czyli zazwyczaj pierwszego i drugiego dnia miesiączki. Dla aktywnych kobiet konieczność podporządkowania swoich planów pod rytm cyklu miesiączkowego jest szczególnie uciążliwa. Tabletki antykoncepcyjne mogą pomóc zmniejszyć lub nawet pozbyć się tej dolegliwości. Hormony zawarte w pigułkach ograniczają wytwarzanie prostaglandyn, tym samym zmniejszając skurcze macicy i związany z tym ból.

Koniec z koniecznością częstego korzystania z łazienki

Bardzo obfite miesiączki to poważny problem. Przede wszystkim ze względu na ryzyko spowodowania niedokrwistości. Ale jest to także uciążliwe w codziennym funkcjonowaniu. Konieczność wstawania w nocy, częstego korzystania z łazienki w celu wymiany podpaski lub tamponu, pranie zabrudzonych ubrań i pościeli. Szczególnie męcząca w takiej sytuacji jest miesiączka w podróży, kiedy często trudno jest o dostęp do czystej toalety. Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych może ograniczyć ten problem – kobiety używające pigułek mają nie tylko mniej obfite, lecz także krótsze krwawienia.

Okres co miesiąc? Przy tabletkach nie jest to konieczne

Każda kobieta zna to uczucie, kiedy miesiączka przychodzi w najmniej dogodnym momencie – ważne wydarzenia służbowe, wakacyjny wyjazd czy udział w maratonie. Miesiączka, zwłaszcza taka, której towarzyszy wiele dolegliwości (ból, nudności, pogorszenie nastroju) może wtedy zepsuć nam skutecznie humor. Przy stosowaniu doustnej antykoncepcji hormonalnej w takiej sytuacji można po prostu… ominąć krwawienie. Wystarczy nie robić 7-dniowej przerwy, tylko po skończeniu opakowania zacząć przyjmować tabletki z kolejnego.

PMS nie zabierze Ci ochoty na zabawę

PMS może przyjmować bardzo różne formy – rozdrażnienie, huśtawka nastrojów, ból głowy lub brzucha, zatrzymanie wody w organizmie i wiele innych. To zjawisko ma swoje źródło w zmianach poziomu hormonów w trakcie cyklu miesiączkowego. PMS jest wyjątkowo męczący dla aktywnych kobiet, które nie chcą ciągle zmieniać swojego kalendarza aktywności przez złe samopoczucie. Tabletki antykoncepcyjne pomagają eliminować lub chociaż ograniczać objawy PMS. Doustna antykoncepcja hormonalna (zwłaszcza ta zawierająca chlormadinon – pochodną progesteronu) zwiększa wydzielanie beta endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Powoduje to, że jesteśmy bardziej rozluźnione, uspokojone i mamy lepsze samopoczucie.

Aktywne kobiety cenią sobie wygodę, prostotę i funkcjonalność. Tabletki antykoncepcyjne mogą być dla nich świetną metodą zapobiegania nieplanowanej w danym momencie ciąży. Wysoka skuteczność antykoncepcyjna, łatwość stosowania, a także dodatkowe właściwości pozaantykoncepcyjne z pewnością zadowolą kobiety, które lubią czerpać z życia to, co najlepsze.