Chcesz być bardziej spontaniczna w „łóżku”? Wypróbuj… tabletki antykoncepcyjne!

Chcesz być bardziej spontaniczna w „łóżku”? Wypróbuj… tabletki antykoncepcyjne!

Udane życie seksualne to kompilacja wielu różnych elementów. Jednym z nich jest nasza zdolność do spontaniczności, która sprawia, że seks jest radosny, pełen pozytywnych emocji i na pewno nie nudny. W jaki sposób można ułatwić sobie tą naturalność? Na przykład stosując doustną antykoncepcję hormonalną.

 

Stała ochrona antykoncepcyjna

Tabletki antykoncepcyjne zapewniają stałą ochronę przed nieplanowaną w danym momencie ciążą. Pozwala to na pełną spontaniczność  – dzięki temu nie musimy się martwić o środek antykoncepcyjny tuż przed stosunkiem. Seks z naszym partnerem może być zupełnie swobodny, bez zastanawiania się („Czy na pewno w szufladzie są jeszcze prezerwatywy?”) albo planowania – jak w przypadku stosowania globulek dopochwowych, które należy zaaplikować parę minut przed stosunkiem. I jeszcze jedna zaleta – żadnych niepożądanych przerw w trakcie stosunku, np. na założenie prezerwatywy. Trzeba jednak pamiętać, że tabletki antykoncepcyjne nie chronią przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Kiedy nie jesteśmy w stałym związku, warto zadbać o dodatkowe, mechaniczne zabezpieczenie, które zmniejszy ryzyko ewentualnego zarażenia.

Poczucie bezpieczeństwa

Wysoka i stała ochrona antykoncepcyjna, którą zapewniają pigułki pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa i kontroli u kobiet, które je stosują. Ich myśli nie zaprząta obawa przed zajściem w ciążę, której akurat nie planują. Większe poczucie bezpieczeństwa to mniej stresu, zastanawiania się, martwienia. A co za tym idzie… większa ochota na spontaniczny seks.

Lepsze samopoczucie

Dobrze dobrana doustna antykoncepcja hormonalna to także lepsze samopoczucie. Kobiety, które stosują tabletki dobrane do ich potrzeb mają mniejsze bóle menstruacyjne, mniej obfite i krótsze krwawienia, błyszczące włosy i gładką skórę. Ich nastrój utrzymuje się na stałym poziomie, ponieważ nie podlegają wahaniom hormonalnym (dobrze dobrane tabletki zmniejszają lub nawet likwidują PMS). Warto również dodać, że na polskim rynku są dostępne tabletki z octanem chlormadinonu (pochodna naturalnego progesteronu). Liczna badania wykazały, że dzięki niemu zwiększa się wydzielanie beta endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Powoduje to, że kobieta jest bardziej rozluźniona, zrelaksowana, a jej libido nie obniża się. To wszystko sprawia, że my kobiety czujemy się doskonale w naszym ciele. I częściej mamy ochotę na chwilę intymności z naszym ukochanym.

Powyższe fakty znają również Polki. 57 procent kobiet biorących udział w badaniu OmniPBS, przeprowadzonym w ramach kampanii „Antykoncepcja Szyta Na Miarę” uważa, że tabletki zwiększają spontaniczność „w łóżku”. Może więc warto porozmawiać ze swoim ginekologiem o tej metodzie antykoncepcji?