Czy tabletki antykoncepcyjne mogą poprawiać seks w związkach?

Czy tabletki antykoncepcyjne mogą poprawiać seks w związkach?

Aż 62 proc. kobiet biorących udział w badaniu OmniPBS, przeprowadzonym w ramach kampanii „Antykoncepcja Szyta Na Miarę” stwierdziło, że stosowanie doustnej antykoncepcji poprawia jakość życia seksualnego. Ta opinia była szczególnie popularna wśród kobiet będących w związkach.

Wyniki badania pokazały, że panie, które były lub są aktualnie w związku, częściej są zdania, że dzięki tabletkom antykoncepcyjnym zadowolenie z życia intymnego może wrastać. Tak sądzi co druga singielka, 65 proc. mężatek i 67 proc. kobiet rozwiedzionych lub pozostających w separacji. Kobiety, które są mamami, najczęściej oceniają ten wpływ pozytywnie (stwierdza tak 63 proc. mam). Ta zależność staje się tym silniejsza, im większa jest liczba osób w rodzinie. Najprawdopodobniej jest to związane z tym, że stosowanie antykoncepcji przez kobiety posiadające liczną rodzinę, pozwala im uprawiać seks bez obaw o nieplanowaną w danym momencie ciążę.

Mężatki chcą być spontaniczne

Kobiety będące w związkach widzą także tabletki antykoncepcyjne jako sposób na zwiększenie spontaniczności „w łóżku”, co niewątpliwie ma bardzo dobry wpływ na jakość życia seksualnego. Pozytywną korelację tabletek i spontaniczności dostrzega aż 60 procent mężatek! Zależność ta wzrasta także w przypadku posiadania dzieci oraz wraz ze zwiększającą się liczbą osób w gospodarstwie domowym.

Liczy się bezpieczeństwo, kontrola i skuteczność antykoncepcyjna

Poczucie bezpieczeństwa jest najważniejszym efektem tabletek antykoncepcyjnych dla 72 procent kobiet w związkach, dla porównania ten aspekt jest najistotniejszy dla 53 procent singielek. Na drugim miejscu znalazło się poczucie kontroli (49 procent wskazań), a wysoka skuteczność uzyskała 49 procent odpowiedzi.

Pigułki zapewniają kobietom w związkach poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad swoją przyszłością – mogą zaplanować macierzyństwo w czasie, który jest dla nich najbardziej odpowiedni. Daje im to uczucie bezpieczeństwa i decyzyjności w kwestii własnego życia, a seks staje się przyjemnością oraz sposobem na umacnianie bliskości z partnerem. To wszystko zdecydowanie wpływa pozytywnie na związek.